Сьогодні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства”

Сьогодні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства”, що проходить у період з 25 листопада до 10 грудня і має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Показова кривава страта сестер збереглася в народній пам’яті надовго та мала світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їх загибелі як день протесту проти насильства щодо жінок. А з 1999 року цей день став міжнародною датою.
Практичний психолог, Ольга Дуб провела для учнів 7-х класів інформаційну хвилинку, на якій діти ознайомилися з статистикою фактів насильства щодо жінок та визначили причини, з яких відбувається насилля.
Безсумнівно, сильний вплив на розвиток дитини надають його батьки – саме вони є зразками поведінки, і ті вчинки, які роблять мама і тато, є для дітей прикладами правильних і неправильних дій. Кожен з нас має приклад батьківських взаємин, але не завжди він несе любов і взаємоповагу. Величезна кількість дітей у світі щодня стають свідками насильства у сім’ї. Понад 70 відсотків потерпілих від насильства у сім’ї – жінки та дівчатка . На основі отриманих знань, учні розбирали ситуації щодо домашнього насилля в сімї та його попередження.